תיקי בית ספר – לא רק ליופי!

מדי שנה, ככל שהחופש הגדול מתקרב לקיצו המיוחל ושנת הלימודים הבאה הולכת ומתקרבת, מתחילה להיכתב רשימת הקניות לקראת השנה החדשה. קלמר, עטים, עפרונות, אביזרים נלווים לכתיבה, קופסת אוכל, ספרי לימוד, מחברות… הרשימה לא נגמרת והתיק לשנה הבאה, אתם כבר מבינים, לא הולך להיות קל. חשוב מאוד שהתיק שאתם בוחרים ביחד עם הילדים שלכם יהיה לא רק יפה ואופנתי, אלא גם יקל על הילדים שלכם במהלך השנה.

איך בוחרים תיקי בית ספר

אז איך בוחרים מתוך המגוון העצום? למה באמת חשוב לשים לב כשרוכשים תיקי בית ספר?

הדבר הראשון שכדאי לשים לב אליו כשבוחנים תיקי בית ספר לילדים בכיתות הנמוכות הוא התמיכה שמספק התיק לגב. פעמים רבות התיקים שנאלצים הילדים לסחוב כבדים מאוד. הם צריכים להכיל את כל הפריטים שנמצאים בילקוט לשימוש יומיומי, נוסף על הפריטים ליתר ביטחון והספרים והמחברות הדרושים. כל אלה יכולים להצטבר למשקל לא קטן, והדרך הטובה ביותר להתמודד עם העניין היא רכישת תיק אורתופדי שמפזר את המשקל על גב הילד בצורה נכונה, ובכך מקל על הילד ומצמצם פגיעות אפשריות בגב, בדומה לתיקי מטיילים.

עוד דבר שמשפיע על הנוחות שמספק תיק בית הספר לילד הוא משקל התיק עצמו. לפי מכון התקנים, תיק גב לילדים יחד עם תכולתו לא אמור לעלות על 15% ממשקל גופו של הילד. על כן למשקל התיק חשיבות גבוהה. כך גם לרצועות של התיק, שחשוב שיהיו רחבות ומרופדות. באופן כללי, יש לבדוק שהתיק עומד בתקן של מכון התקנים.

היבטים נוספים שכדאי לקחת בחשבון הם חלוקת התיק לתאים – בכיתות הנמוכות כדאי שיהיו תאים קטנים ייעודיים בנוסף לתא הגדול; תפירה איכותית ורוכסנים שנסגרים ונפתחים כראוי; פתרון מובנה בתיק להתמודדות עם גשם, כמו כיסוי לתיק; וכמובן, מחיר התואם את תקציבכם ועיצוב הקולע לטעמו של הילד.

ומה עם תיקי גן?

גם ברכישת תיקי גן, על אף שהם נושאים פחות משקל וכנראה שרוב הזמן אתם תסחבו אותו, ולא הילד, יש מספר נקודות שכדאי לתת עליהן את הדעת. בתיקי גן ההורים בוחרים לשים חפצים רבים שנמצאים שם ליתר ביטחון, לעתים קרובות לשימוש הגננת או המטפלת, כמו בגדים להחלפה, מגבונים לחים וכדומה. כדאי לשים לב שהחלוקה של התיק תהיה נוחה ותיצור נגישות גבוהה לכל פריט, שכן פעמים רבות מי שיצטרך למצוא את הפריטים הוא לא מי שארז את התיק. בעניין החלוקה של התאים, תא ייעודי לבקבוק עשוי להיות יעיל במיוחד. זה יזכיר לילד לשתות ויקל עליו למצוא את הבקבוק שלו בעצמו, ללא עזרת מבוגר.

בנוסף, לעתים קרובות ייעשה שימוש בתיק גם על ידי ההורים. כשיוצאים עם הילד יש צורך בכל הפריטים שמצויים בתיק ליתר ביטחון, בבקבוק המים שלו ולעתים אף באוכל, ומיותר לקחת תיק נוסף שישמש את ההורה או יכיל את הטיטולים של האח הקטן. על כן, תיקי גן שיכולים להכיל מעט יותר מהפריטים הרגילים שלוקח עמו הילד לגן, יהיו שימושיים במיוחד ויענו על צרכים נוספים.

אולי יעניין אותך: בריכות ילדים

X