צעצועי תינוקות – למה זה חשוב?

כאשר מתרחשת לידה בסביבה הקרובה, נהוג להביא מתנה עבור התינוק החדש. החנויות מוצפות במגוון עצום של פריטים לתינוקות – סוגי עגלות, ספרים, בגדים, מוצצים, בובות ועוד, וקשה לבחור מה תהיה המתנה המתאימה ביותר. ככל שממשיכים לחקור את גיל הינקות ואת התפתחותם של תינוקות, כך מחפשים הלקוחות את הפריטים המתאימים והאיכותיים ביותר עבור התפתחות התינוק.

אחת המתנות שכדאי להעניק להורים טריים לרגל הולדת התינוק היא צעצועי תינוקות. תינוקות רוכשים כישורים ומיומנויות רבים בתוך תקופות קצרות מאוד, ועל מנת לסייע להתפתחותם התקינה, חשוב לספק להם את הגירויים המתאימים. צעצועי התינוקות לסוגיהם מספקים את הגירויים האלה. המשחק מאז ומעולם היווה דרך ללמידה ולהתפתחות תוך כדי הנאה, ועל כן מהווה פעולה בסיסית שחשוב להקנות לילד החל מגיל הינקות. בשנתיים הראשונות לחייו, התינוק מתפתח בעיקר באמצעות החושים והתנועה, ולצעצועי תינוקות תפקיד חשוב בתהליך התפתחות זה.

למה לשים לב כשרוכשים צעצועי תינוקות?

איך בוחרים את צעצועי התינוקות המתאימים מתוך המבחר האין-סופי? ראשית כל, יש להקדיש תשומת לב לבטיחות הצעצוע. יש לבחור צעצועי תינוקות בעלי תו-תקן אשר נרכשות אצל חנות צעצועים מקצועית בעלת ניסיון ושירות ללא פשרות. אלה אינם מכילים חלקים קטנים ומתפרקים, שהתינוק עלול להכניס לפיו. כמו כן, מכיוון שהתינוק מתפתח במהירות, צעצועים שונים מתאימים לגילאים שונים. כדאי לבדוק בן כמה התינוק על מנת לקנות צעצוע שמתאים לשלב בו הוא נמצא או לשלבים הצפויים להגיע. כך למשל מגיל לידה ועד גיל שישה שבועות, כדאי להשמיע לתינוק מוזיקה מרגיעה, לספק לו צעצועי תינוקות שמשמיעים קולות – מובייל, פעמון או רעשן, ולתת לו ספרונים בצבעים חזקים כמו שחור-אדום-לבן. מגיל שישה שבועות ועד שלושה חודשים, מומלץ לספק לתינוק צעצועים רכים. החל מגיל חודשיים ניתן להעמיד מולו את ה”אוניברסיטה”. כך לכל קטגוריית גיל מותאמים משחקים מסוימים שתואמים את התפתחותו של התינוק.

איזה סוגים של צעצועי תינוקות יש?

חברת “פישר פרייס” למשל מציעה מבחר גדול של צעצועי תינוקות. תוכלו למצוא סוגים שונים של אוניברסיטאות, משחק עם משטח עליו שוכב התינוק, שתלויים עליו צעצועים שהוא יכול להזיז בתנועות לא מכוונות. “פישר פרייס”  מציעה גם ספרים לאמבטיה, שולחנות פעילות, פאזלים ומשחקי התאמת צורה נוספים. ישנם גם צעצועים של כלי נגינה שונים, כמו גיטרה ופסנתר, שמאפשרים לתינוק ללחוץ על הכפתורים וליהנות מהקולות שהפעולה שלו מייצרת. רבים מצעצועי התינוקות של החברה הם אוטומטיים ומשלבים גירוי של חושים שונים באמצעות קולות, קולות וצבעים. ניתן לנצל את הוורסטיליות של הצעצועים, פעם להדליק אורות, פעם להשמיע קולות, וכך לספק לתינוק גירויים שונים. גם חברת “טומי” מציעה צעצועים להתפתחות התינוק, צעצוע שיכול להתאים לאמבטיה, צעצועים המופעלים באמצעות לחיצה ועוד. חברת “ליטל טייקס”, כמו גם חברת “פישר פרייס” מייצרות סוגים שונים של בימבות לתינוקות. הבימבות פופולאריות מאוד מכיוון שהילד יכול גם להתגלגל באמצעותן, וגם לאחוז בהן כמו בהליכון וכך ללמוד ללכת בצורה עצמאית.

אולי יעניין אותך גם: קורקינט רייזור

X