משחקי הילדים שמדמים מציאות – להרגיש מבוגרים לרגע

חיקוי מבוגרים הינה התנהגות מוכרת בקרב ילדים. פעולת החיקוי נובעת במידה רבה מהרצון של הילדים לרכוש מיומנויות חדשות, להבין מהן ההתנהגויות המתאימות בחברה אליה הם שייכים וללמוד אותן. התנהגות זו נובעת בנוסף גם מהצורך להשתייך לקבוצה ולהדמות לפרטים שבה.

כולנו זוכרים איך כשהיינו קטנים נהנינו לחקות את ההורים שלנו ולדמות סיטואציות מחיי היום יום: לשחק במשפחה, ברופא וחולה, לטפל בבובות ולהכין ארוחות שלמות מבוץ, עלים וחומרי גלם נוספים שמצאנו בגינה. אז, היינו לובשים בגדים שלקחנו מהארון של ההורים, מגניבים סירים וצלחות מהמטבח או משחקים בדמיון. היום, אין סוף לאפשרויות, וניתן לראות אצל חנות צעצועים מובילה הצעות למגוון רחב של משחקים שישדרגו את חוויית המשחק של הילדים שלכם.

איזה סוגי משחקים אפשר למצוא?

שניים מסוגי המשחקים “מעולם המבוגרים” הפופולאריים במיוחד הם מטבחים ובתי בובות. המטבחים הקטנטנים והמקסימים שמצויים בשוק מציעים לילדים להתנסות בחוויה של שפים במטבח, ולבשל כל מאכל שרק ירצו. המטבחים הסטנדרטיים יגיעו מאובזרים בכל כלי המטבח שתוכלו להעלות על הדעת – סיר, מחבת, תרבד, מצקת, צלחות, סכו”ם, כוסות, כלים לסוכר ולתה, כיריים, תנור וארונות. אלה יספקו לילדים את כל הדרוש להם למשחק וידמו מטבח אמיתי. בחנויות צעצועים בירושלים לקחו את המטבחים לילדים שלב נוסף קדימה, וניתן היום למצוא גם מטבחים שמותאמים להכנת מאכלים מסוימים שהילדים אוהבים – כמו דוכן לחיתוך ירקות, תנור להכנת פיצה, ודוכנים להכנת גלידה או סושי. האפשרויות לא נגמרות והכיף גדול.

בתי הבובות אף הם מספקים לילדים חוויה מיוחדת המצליחה לרתק ולהישאר רלוונטית לאורך זמן. הם מכילים את כל החדרים שצריכים להיות בבית, כמו מטבח, סלון, חדר רחצה, שירותים וחדר שינה, ומגיעים מאובזרים בשלל אביזרי ריהוט. היכולת לעצב את הבית כראות עיניהם מעניקה לילדים הזדמנות להפעיל את הדמיון והיצירתיות, ומספקת להם חוויה מדומה של בגרות. בבית האמיתי – ההורים מחליטים, אולם בבית הבובות שלהם, הילדים מקבלים את כל ההחלטות בעצמם.

בובות בכל צורה וגודל

חנויות צעצועים בירושלים מציעות בנוסף גם סוגים רבים של בובות ברבי ובובות מסוגים נוספים. בובות הן אחד המשחקים האהובים ביותר על ילדים, ומספקת להם חוויה של טיפול במישהו אחר וקבלת אחריות. לאורך השנים עברה הבובה, ועודנה עוברת גלגולים רבים והתאמות למציאות חיינו ולצרכים שלנו. תוכלו למצוא בובות בכל גודל וצורה, מכל החומרים שקיימים, עבור ילדים בכל גיל. מלבד בובות הברבי המקוריות, שעדיין אהובות במיוחד על הילדים, ישנן בשוק גם בובות המבוססות על דמויות מוכרות מספרים או סרטי ילדים, כאלה עם ריחות מיוחדים, בובות של תינוקות, בובות בהריון, ואפילו בובות המגיעות עם כיסא גלגלים! כל אלה יאפשרו לילדות לחוות חוויות שונות עם הבובות שלהן ולהרגיש גדולות לרגע. גם האביזרים הנלווים מתחדשים כל הזמן, ואפשר למצוא סוגים שונים של עגלות לבובות, פריטי לבוש ועוד.

X